Синупрет Сироп

Синупрет Сироп

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СИНУПРЕТ®

(SINUPRET®)

Склад лікарського засобу: 100 г сиропу містять:

діючі речовини:

10 г екстракту (1:11) з кореня горечавки (Rаdіх Gеntіаnае), квіток первоцвіту з чашечкою (Flоrеs Рrіmulае сum Саlyсіbus), трави вербени (Неrbа Vеrbеnае), трави щавлю (Неrba Rumісіs), квіток бузини (Flоrеs Sаmbuсі) (1:3:3:3:3),   (екстрагент етанол   59 % (об/об);  

допоміжні речовини:вода очищена, аромат вишневий, мальтит рідкий.

Вміст етанолу -8 % (об/об).  

Лікарська форма. Сироп.

Прозора в’язка рідина світло-коричневого кольору, солодка на смак, з ароматомвишні.

У процесі зберігання можливе помутніння або випадання осаду.

Назваі місцезнаходження виробника.  Біонорика СЕ, Керхенштейнерштрассе, 11-15, 92318, м. Ноймаркт, Німеччина.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, які застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях.

Рослинні компоненти, що входять до складу препарату, мають комплексну активність, яка виявляється у секретолітичній дії, проти запальному та проти набряковому ефектах.

Під впливом препарату регулюється секреція   і зменшується набряк тканин. Відновлюється дренаж і вентиляція навколо носових пазух, усувається закладеність носа, нормалізується захисна функція епітелію дихальних шляхів.  

Показання для застосування. Гострі та хронічні запальні захворювання придаткових пазух носа (синусити, гайморити).

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з діючих або інших компонентів препарату. Дитячий вік до 2 років у зв’язку з недостатністю   досвіду   застосування. Рідкісна спадкова непереносимість фруктози.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Цей лікарський засіб містить 8 % (об/об) етанолу, тому при застосуванні препарату в рекомендованих дозах при кожному прийомі у дітей віком від 2 до 5 років в організм потрапляє 0,15 г алкоголю, у дітей віком від 6 до 11 років – до 0,26 г алкоголю та   у дітей старше 12 років - 0,51 г алкоголю. Через вміст етанолу є ризик для здоров’я пацієнтів, котрі страждають на   захворювання печінки, алкоголізм, епілепсію, органічні захворювання головного мозку, а також у період вагітності та годування груддю.

Цей лікарський засіб містить мальтит рідкий. Тому починайте прийом сиропу Синупрет® тільки після консультації з Вашим лікарем, якщо Ви страждаєте непереносимістю певних цукрів. 7,0 мл сиропу містять 5,5 г мальтиту рідкого, що відповідає приблизно 0,35 хлібної одиниці (ХО). Це слід враховувати, якщо Вам необхідно дотримуватись дієти при захворюванні на цукровий діабет. Значення калорійності   становить 2,3 ккал/г мальтиту рідкого. Мальтит рідкий може чинити легку проносну дію.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Сироп Синупрет® у період вагітності та годування груддю слід приймати   тільки якщо на думку лікаря користь для матері перевищує ризик для плода/дитини. Через вміст етанолу сироп слід приймати у випадку, коли неможливо приймати драже Синупрет®.  

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. У рекомендованих дозах   препарат не впливає на здатність керувати авто транспортом або працювати з іншими механізмами, але слід мати на увазі, що препарат містить етанол.

Діти.Через недостатність досліджень не застосовують дітям віком   до 2 років.

Спосіб застосування та дози. Препарат дозують за допомогою мірного ковпачка в дозах, наведених у таблиці, відповідно до віку, 3 рази на добу:

Вік Разова доза Добова доза
Діти віком від 2 до 5 років 2,1 мл 6,3 мл (3 рази по 2,1 мл)
Діти віком від 6 до 11 років 3,5 мл 10,5 мл (3 рази по 3,5 мл)
Дорослі та   діти старше  12 років 7,0 мл 21,0 мл (3 рази по 7,0 мл)

1 мл сиропу містить 120 мг екстракту з кореня горечавки, квіток первоцвіту з чашечкою, трави вербени, трави щавлю, квіток бузини   (1:3:3:3:3).

Перед вживанням сироп слід збовтати. Нерозведений сироп рекомендується запивати невеликою кількістю рідини (водою, соком або чаєм). Для дітей віком до 6 років разову дозу сиропу треба розвести у 1 столовій ложці рідини. Якщо лікар не призначив інакше, рекомендований курс лікування становить 7-14 днів.

У процесі зберігання можливе помутніння або випадання осаду, яке не впливає на ефективність препарату.

Якщо симптоми захворювання не зникають або періодично повторюються   після 7-14 днів лікування, слід звернутися до лікаря.

Передозування. Дотепер випадки передозування невідомі, можливе посилення вказаних побічних реакцій.

Лікування:при виникненні проявів отруєння або передозування необхідна симптоматична терапія.

Побічні ефекти. Інколи спостерігаються шлунково-кишкові розлади (біль у шлунку, нудота).   Рідко виникають реакції   підвищеної чутливості шкіри (висипання, почервоніння шкіри, свербіж), а також тяжкі алергічні реакції (набряк Квінке, задишка, припухлість обличчя).  

При виникненні будь-яких побічних реакцій слідприпинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. На даний час відсутні відомості про будь-які взаємодії з іншими лікарськими засобами.  

Термін придатності. 2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Термін придатності відноситься до останнього дня місяця.

Після першого відкриття флакона препарат придатний до застосування   протягом 6 місяців.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці при температурі не вище  30 °С.

Упаковка.  По 100 мл у флаконі з мірним ковпачком, вміщеному в картонну коробку.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Больше по теме
Статьи Лечение острого синусита

Лечение острого синусита Воспаление придаточных пазух – это довольно распространенное заболевание среди населения нашего земного шара, без различия между полом, этнической принадлежности и включая абсолютно все возрастные группы. Под данным собирательным понятием подразумевается воспаление гайморовых (верхнечелюстных), лобных (фронтальных), решетчатых (этмоидальных) и основной (клиновидной, сфеноидальной) околоносовых синусов. Читать дальше

Лекарственные растения Цветки первоцвета весеннего с чашечками

Цветки первоцвета весеннего с чашечками Первоцвет – многолетнее растение высотой 5-30 см. Имеет горизонтальное корневище, от которого отходят корни. Листья образуют прикорневую розетку, из которой выходит цветонос. Они имеют продолговато-яйцевидную форму, зубчатые. Читать дальше

Медицинская консультация Ларингит >> Ларингит у детей

Ребенок заболел ларингитом, ему 3 года. Врач назначил лоратадин. Надо ли ему давать лекарства от аллергии? Я не сторонник злоупотребления химией.

Читать дальше