Циклодинон Таблетки

Циклодинон Таблетки

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦИКЛОДИНОН 

СYCLODYNON

Склад лікарського засобу.

діюча речовина: 1 таблетка містить: 4 мг нативного сухого екстракту плодів прутняку звичайного (Fructis Agni casti) (7 – 11 : 1), (екстрагент етанол 70 % (об/об);

допоміжні речовини: повідон, кремнію оксид колоїдний безводний, крохмаль картопляний, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), індигокармін (E 132), макрогол 6000, ойдрагіт RL 30 D.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Круглі, двояковипуклі таблетки, вкриті оболонкою зеленувато-блакитного кольору з матовою поверхнею.

Назва і місцезнаходження виробника. Біонорика АГ, Керхенштейнерштрассе, 11-15, 92318, м. Ноймаркт, Німеччина.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на статеву сферу.

Код АТС G03X A10**.

Препарат є рослинним лікарським засобом для лікування порушень менструального циклу.

Компоненти препарату чинять нормалізуючу дію на рівень статевих гормонів. Дофамінергічні ефекти препарату спричиняють зниження продукції пролактину, тобто усувають гіперпролактинемію. Підвищена концентрація пролактину порушує секрецію гонадотропінів, унаслідок чого можуть виникнути порушення при дозріванні фолікулів, овуляції та у стадії жовтого тіла, що надалі призводить до дисбалансу між естрадіолом і прогестероном. Цей дисбаланс між статевими гормонами спричиняє менструальні порушення, а також мастодинію. На відміну від естрогенів та інших гормонів, пролактин чинить також пряму стимулювальну дію на проліферативні процеси в молочних залозах, підсилюючи утворення сполучної тканини і розширюючи молочні протоки. Зниження рівня пролактину призводить до зворотного розвитку патологічних процесів у молочних залозах і купірує больовий синдром. Ритмічне вироблення і нормалізація співвідношення гонадотропних гормонів сприяють нормалізації другої фази менструального циклу.

Показання для застосування.

Порушення менструального циклу і/або безпліддя пов'язане з недостатністю жовтого тіла.

Мастодинія (припухлості та біль молочних залоз), яка часто супроводжується болем (масталгія).

Передменструальний синдром (психологічна лабільність, головний біль або мігрень, запор).

Протипоказання. Не можна застосовувати у випадку підвищеної чутливості до плодів прутняку звичайного або до будь-якого із допоміжних компонентів препарату.

Особливі застереження. При нормалізації менструального циклу може підвищитись вірогідність вагітності. У випадку виникнення болю або набухання молочних залоз, а також при порушеннях менструального циклу рекомендується проконсультуватися з лікарем, оскільки ці симптоми можуть свідчити про захворювання, що потребує медичного дослідження.

Препарат не слід приймати хворим зі спадковою непереносимістю галактози або з порушенням всмоктування глюкози-галактози.

Не допускати передозування при застосуванні особами, із захворюваннями печінки, епілепсією або які перенесли травми головного мозку або захворювання мозку.

  • Застосування у період вагітності або годування груддю. Не можна застосовувати у період вагітності або годування груддю (може спричинити до зменшення лактації).
  • Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. У рекомендованих дозах препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.
  • Діти. Препарат не застосовують дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають по 1 таблетці 1 раз на день. Таблетки, вкриті оболонкою, слід ковтати, не розжовуючи, з невеликою кількістю води.

Лікування триває протягом 3 місяців без перерви на час менструації.

Навіть після покращання стану слід продовжити лікування ще протягом декількох тижнів.

Передозування. У випадку передозування лікування симптоматичне.

Побічні реакції. Після застосування лікарських засобів, які містять плоди прутняку звичайного, повідомлялось про такі симптоми, як головний біль, свербіж або шлунково-кишковий дискомфорт, який проявляється нудотою, болем у ділянці шлунка. Можливі прояви підвищеної чутливості у вигляді висипу, кропив'янки, набряку Квінке, утруднення дихання та проковтування. У поодиноких випадках можливі психомоторні збудження, сплутаність свідомості і галюцинації. Дані про частоту виникнення таких можливих небажаних реакцій відсутні.

У разі виникнення будь-яких реакцій хворому слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. На сьогодні відсутні відомості про будь-які взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Повідомлялось про допомінергічну дію діючої речовини, яка міститься в цьому препараті. У пацієнтів, які застосовують антагоністи дофамінових рецепторів, можливе взаємне послаблення дії лікарських засобів.

Термін придатності. 3 роки. Не застосувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці! Для захисту від впливу світла зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ˚С.

Упаковка. По 15 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері; по 2 (№ 30) або 4 (№ 60) блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Больше по теме
Статьи Как бороться с ПМС

Как бороться с ПМС C ПМС следует бороться, поскольку это не женский каприз, а состояние, требующее лечения. На этом мы уже делали акцент в статье «Предменструальный синдром. Лечение». В данной статье мы хотели бы подробно остановиться на том, чем могут быть полезны лекарственные растения в борьбе с ПМС. Читать дальше

Лекарственные растения Лилия тигровая

Лилия тигровая Лилия тигровая – травянистое многолетнее растение, достигающее высоты 1,5 метров. Имеет ползучее корневище с небольшими белыми яйцевидными луковицами Читать дальше

Медицинская консультация Бронхит >> Бронхит у детей

Ребенок заболел - простуда, сильный кашель, температура не очень высокая - днем 37,5, вечером до 37,8-37,9. Небольшой насморк, но в основном - кашель. Как лечить?

Читать дальше