Мастодинон Капли

Мастодинон Капли

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МАСТОДИНОН®

(MASTODYNON®)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості:

прозора або ледь мутна рідина світло-жовтого кольору. Запах ароматний, смак спочатку солодкуватий, потім гострий, гіркий. Можливо випадіння осаду у процесі зберігання; склад: 100 г крапель містять

прутняка звичайного (Аgnus Саstus) D1 20 г;
стеблелиста василисникоподібного (Саulорhуllum thalictroides) D4 10 г;
фіалки альпійської (Сyclamen europaeum) D4 10 г;
грудошника гіркого (Ignatia) D6 10 г;
півника різнобарвного (Iгіs versicolor) D2 20 г;
лілеї тигрової (Lilium tigrinum) D3 10 г;

допоміжні речовини: спирт етиловий (53 %).

Форма випуску.

Краплі оральні.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що впливають на статеву сферу. Код АТС G0ЗХ А10**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Комплексний гомеопатичний препарат. Під впливом компонентів препарату відбувається зниження концентрації пролактину у крові і проявляється нормалізуюча дія на баланс статевих гормонів. Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання для застосування.

Передменструальний синдром: психічна лабільність, головний біль або мігрень, набряки, запори, мастодинія (нагрубання і болючість молочних залоз) перед початком менструації. Порушення менструального циклу та/або безпліддя внаслідок недостатності жовтого тіла. Фіброзно-кістозна мастопатія. Спосіб застосування та дози. Звичайно препарат приймають по 30 крапель двічі на день (вранці і ввечері), розводять їх невеликою кількістю води. Мастодинон® треба застосувати тривалий час (не менше 3 місяців) без перерви на час менструації. Поліпшення настає, як правило, через 6 тижнів. Якщо після відміни препарату скарги виникають знову, то лікування може бути продовжено. Перед застосуванням необхідно збовтати.

Побічна дія.

У поодиноких випадках можливий біль у шлунку, нудота, головний біль, незначне збільшення ваги, акне, екзантеми, свербіж. В окремих випадках може виникнути тимчасове психомоторне збудження, галюцинації у зв'язку із вмістом у препараті прутняка.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Періоди вагітності та годування груддю (може призвести до зниження лактації). У зв'язку з недостатністю досвіду препарат не рекомендується призначати дітям віком до 12 років.

Передозування.

При прийомі великих доз препарату, які значно перевищують рекомендовану, можливе отруєння алкоголем, що може становити загрозу для життя, особливо дітей. При прийомі вмісту всієї пляшечки об'ємом 50 мл споживається 20,9 г спирту етилового, при прийомі 100 мл споживається 41,8 г спирту етилового. Повідомлень про випадки передозування та інтоксикації немає.

Особливості застосування.

У процесі зберігання можливе випадання осаду, але це не впливає на дію препарату. Через вміст етанолу краплі Мастодинон не слід призначати хворим на алкоголізм. Пацієнткам, котрі страждають на захворювання печінки, епілепсією, мають травми головного мозку, препарат рекомендується призначати лише за умови, що користь від його застосування перевищує потенційний ризик. Препарат не слід призначати для лікування злоякісних захворювань молочних залоз. Відомостей про безпосередній вплив препарату на здатність керувати транспортом і працювати з механізмами немає, але слід враховувати, що препарат містить алкоголь. Препарат добре переноситься, тому може бути рекомендований для тривалого застосування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами не відома. При одночасному застосуванні з антагоністами рецепторів дофаміну можливе зниження ефективності обох. Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС. Термін придатності – 3 роки. Відкритий флакон можна використовувати протягом 6 місяців.

Умови відпуску.

Без рецепта.

Упаковка.

По 50 мл або 100 мл розчину у флаконі, вміщеному в пачку.

Виробник.

Біонорика АГ.

Адреса.

Керхенштейнерштрассе, 11-15, 92318, м. Ноймаркт, Німеччина.

Перший заступник директора ДП
«Державний фармакологічний
центр» МОЗ України,
доктор медичних наук

 
  Т. А. Бухтіарова

 

МАСТОДИНОН®

Краплі оральні

ЛИСТОК - ВКЛАДИШ. ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТА

Прочитайте уважно цей листок-вкладиш, перш ніж розпочати застосування препарату!

Зберігайте цей листок-вкладиш. Вам може знадобитися перечитати його.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, будь ласка, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 100 г розчину містять

прутняка звичайного (Аgnus Саstus) D1 20 г;
стеблелиста василисникоподібного (Саulорhуllum thalictroides) D4 10 г;
фіалки альпійської (Сyclamen) D4 10 г;
грудошника гіркого (Ignatia) D6 10 г;
півника різнобарвного (Iгіs) D2 20 г;
лілеї тигрової (Lilium tigrinum) D3 10 г;

допоміжні речовини: спирт етиловий (53%)

Лікарська форма. Краплі оральні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на статеву сферу.

Фармакологічні властивості.

Комплексний гомеопатичний препарат. Під впливом компонентів препарату відбувається зниження концентрації пролактину у крові і проявляється нормалізуюча дія на баланс статевих гормонів.

Показання. Краплі Мастодинон® застосовують при передменструальному синдромі, який проявляється психічною лабільністю, головним болем або мігренню, набряками, запорами, мастодинією (нагрубання і болючість молочних залоз) перед початком менструації; при порушенні менструального циклу та/або безпліддя внаслідок недостатності жовтого тіла, а також для лікування фіброзно-кістозної мастопатії.

Протипоказання. Не слід застосовувати краплі при підвищеній чутливості до компонентів препарату. Не застосовувати у період вагітності та годування груддю (може призвести до зниження лактації). У зв'язку з недостатністю досвіду препарат не рекомендується призначати дітям віком до 12 років.

Застереження при застосуванні. Через вміст етанолу препарат не слід застосувати після успішного антиалкогольного лікування. Препарат не використовувати для лікування злоякісних захворювань молочних залоз. Пацієнтам, котрі страждають на захворювання печінки, епілепсією, мають травми головного мозку, препарат рекомендується застосовувати тільки після консультації з лікарем.

Лікування гомеопатичними препаратами не виключає застосування інших лікарських засобів, але вживання алкоголю негативно впливає на ефективність гомеопатичних ліків.

Взаємодія з лікарськими засобами.

Якщо Ви застосовуєте будь-які інші лікарські засоби, обов'язково повідомте про це лікаря!

Під час лікування не застосовуйте ніяких інших лікарських засобів (у тому числі й тих, що відпускаються без рецепта) без попередньої консультації з лікарем.

Неконтрольоване лікування може зашкодити Вашому здоров'ю.

Негативні ефекти внаслідок взаємодії Мастодинону® з іншими лікарськими засобами не відомі. При одночасному застосуванні з антагоністами рецепторів дофаміну можливе зниження ефективності обох.

Особливі вказівки. Відомостей про безпосередній вплив препарату на здатність керувати транспортом і працювати з механізмами немає, але слід враховувати, що препарат містить алкоголь.

Загальні зауваження. У процесі зберігання можливе випадання осаду, але це не впливає на дію препарату. При застосуванні флакон тримати вертикально.

Спосіб застосування та дози. Якщо лікар не призначив інакше, препарат приймають по 30 крапель двічі на день (вранці і ввечері), розводять їх невеликою кількістю води. Мастодинон® треба приймати тривалий час (не менше 3 місяців) без перерви на час менструації. Поліпшення настає, як правило, через 6 тижнів. Якщо після відміни препарату скарги виникають знову, то після консультації з лікарем лікування слід продовжити. Перед застосуванням необхідно збовтати.

Препарат добре переноситься, тому може бути рекомендований для тривалого застосування.

При прийомі великих доз препарату, які значно перевищують рекомендовану, можливе отруєння алкоголем, що може становити загрозу для життя, особливо дітей. При прийомі вмісту всієї пляшечки об'ємом 50 мл споживається 20,9 г спирту етилового, при прийомі 100мл – 41,8 г спирту етилового.

Повідомлень про випадки передозування та інтоксикації немає.

Побічні ефекти. У поодиноких випадках можливий біль у шлунку, нудота, головний біль, незначне збільшення ваги, акне, екзантеми, свербіж. В окремих випадках може виникнути тимчасове психомоторне збудження, галюцинації. У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій припиніть застосування препарату і зверніться до лікаря.

Термін придатності. Термін придатності – 3 роки. Відкритий флакон можна використовувати протягом 6 місяців.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.

Упаковка. По 50 мл або 100 мл розчину у флаконі, вміщеному в картонну пачку.

Правила відпуску. Без рецепта.

Назва та адреса виробника. Біонорика АГ. Керхенштейнерштрассе, 11-15, 92318, м. Ноймаркт, Німеччина.

Перший заступник директора ДП
«Державний фармакологічний
центр» МОЗ України,
доктор медичних наук
 
  Т. А. Бухтіарова
Больше по теме
Статьи Как вылечить мастопатию

Как вылечить мастопатию Мастопатия или фиброзно-кистозная болезнь - одно из самых распространенных доброкачественных заболеваний молочной железы. В основе мастопатии лежит патологическое разрастание железистой и соединительной тканей, которое проявляется болью и появлением выделений из соска. Мастопатия - заболевание распространенное, и многих женщин интересует, как же избавиться от нее. Поэтому самое время поговорить о том, как лечить мастопатию. Читать дальше

Лекарственные растения Стеблелист василистниковидный

Стеблелист василистниковидный Стеблелист – многолетнее травянистое растение высотой 50-150 см. Имеет ползучее горизонтальное корневище, прямостоячий неветвистый стебель. Листья крупные, в количества 1-3 на стебле, дважды- или триждытройчатые. Читать дальше