Климадинон Таблетки

Климадинон Таблетки

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КЛІМАДИНОН

(KLIMADYNON(R))

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Cimicifuga Racemosa;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки теракотового кольору, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить 20 мг сухого екстракту кореневища циміцифуги, що складается з 2,8 мг нативного екстракту (5-10:1), виготовленого на 58 % спирті етиловому, та 17,2 мг лактози моногідрату;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, магнію стеарат, кальціюгідро фосфату дигідрат, тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172), макрогол 6000, еудрагіти (RL 30D).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Статеві гормони та засоби, що впливають на статеву систему. Препарати циміцифуги. Код АТС G03X A03.

Фармакологічні властивості. Діюча речовина - екстракт кореневища циміцифуги -виявляє естрогеноподібний ефект шляхом зв’язування з естрогеновими рецепторами. Крім того, спостерігається зменшення виділення лютеїнізуючого гормону передньою долею гіпофізу, що може бути пов’язано з впливом на естрогеночутливі клітини гіпоталамусу і регуляцією вивільнення ним відповідного рилізинг-гормону. Естрогеноподібний вплив на організм та зменшення виділення лютеїнізуючогогормону - основний механізм лікувальної дії препарату. Екстракт циміцифугитакож позитивно впливає на вегетативну нервову систему та знижує рівень психоемоційних розладів у клімактеричному періоді.

Показання для застосування. Розлади в період менопаузи, такі як приливи, підвищена пітливість, порушення сну, нервозність, депресивний емоційний стан (клімактеричний синдром). Вегетативно-судинні порушення та психоемоційні розлади в період пре- менопаузи.

Спосіб застосування та дози. Якщо немає особливих вказівок лікаря, препарат приймають по 1 таблетці 2 рази на день (вранці та ввечері), по можливості, в один і той же час. Таблетки слід ковтати, не розжовуючи, ізапивати невеликою кількістю рідини. Тривалість курсу лікування визначається індивідуально та складає від 3 до 6 місяців.

Побічна дія. Іноді можливий тимчасовий біль у шлунку. В поодиноких випадках можливо відчуття напруження молочних залоз, збільшення ваги, виділення, подібні менструальним.

Протипоказання. У зв’язку з відсутністю даних відносно впливу екстракту на естроген- залежні пухлини, таблетки Клімадинон не рекомендується призначати пацієнтам, які проходять або пройшли курс лікування. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Випадки отруєння препаратом внаслідок його передозування не відомі.

Особливості застосування. Терапевтичний ефект проявляється приблизно через 2тижні після початку прийому препарату.

Без консультації лікаря препарат слід застосовувати не довше 3 місяців.

Пацієнтам, що раніше страждали на захворювання печінки, препарат слід призначати впевнившись, що користь від застосування перевищує потенційний ризик.

Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та працювати з механізмами.

Таблетки Клімадинон® містять лактозу. У разі шлунково-кишкових розладів і діареї необхідно враховувати можливу непереносимістьлактози.

Не слід призначати у періоди вагітності та годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Негативні ефекти внаслідок взаємодії Клімадинону® з іншими медикаментами не відомі.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Термін придатності - 3 роки.

Больше по теме
Статьи Приливы и потливость при климаксе: как с ними бороться?

Приливы и потливость при климаксе: как с ними бороться? У женщин с возрастом происходит угасание половой и репродуктивной функций за счет уменьшения выработки яичниками половых гормонов - это называется климаксом. Он сопровождается очень неприятными симптомами: повышенным потоотделением, приливами жара, раздражительностью, быстрой утомляемостью. Но все же «визитной карточкой» климакса являются приливы и потливость. Так как же с ними бороться? Читать дальше

Лекарственные растения Корневище цимицифуги

Корневище цимицифуги Цимицифуга – многолетнее высокое (до 2 метров) травянистое растение с перистыми, удлиненными, крупнозубчатыми листьями. Имеет мелкие цветки в кистевидных соцветиях. Читать дальше

Медицинская консультация Бронхит >> Хронический бронхит

Хронический бронхит в течении 7 лет. Обострения не частые, но с сильным кашлем одышкой. На последнем обследовании обнаружили снижение ОФВ1/ЖЕЛ. Чем это опасно?

Читать дальше